پروژه های آردوینو همه مطالب

راه اندازی سنسور ضربان قلب با استفاده از آردوینو

در این آموزش قصد داریم نحوه راه اندازی سنسور ضربان قلب با استفاده از آردوینو را به شما آموزش دهیم. سنسورهای زیادی در بازار وجود دارد که می تواند ضربان قلب را اندازه گیری کند که یکی از این سنسورها که قیمت و کیفیت نسبتا مطلوبی دارد سنسور pulsesenesor است. از این سنسور در بسیاری از تجهیزات پزشکی استفاده می شود.این سنسور خروجی آنالوگ دارد و با استفاده از مبدل آنالوگ به دیجیتال در برد آردوینو می توانید ضربان قلب را اندازه گیری کنید.

قطعات مورد نیاز برای راه اندازی سنسور ضربان قلب با استفاده از آردوینو:

  • برد آردوینو uno
  • سنسور pulsesensor XD-58C
  • LCD 2X16
  • سیم جامپر
  • پتانسیومتر
  • دوعدد LED

-اتصال سنسور به برد آردوینو:

اتصال سنسور به برد آردوینو بسیار ساده است . سنسور ضربان قلب سه سیم دارد که دو سیم برای اتصال به تغذیه و یک سیم برای انتقال دیتا مورد استفاده قرار می گیرد .LCD کاراکتری نیز برای نمایش ضربان قلب مورد استفاده قرار می گیرد.


راه اندازی سنسور ضربان قلب با استفاده از آردوینو

-کدهای برنامه راه اندازی سنسور ضربان قلب با استفاده از آردوینو :

فایل برنامه و کتابخانه lcd را دانلود و بر روی برد آردوینو بارگذاری کنید:


پس از بارگذاری برنامه راه اندازی سنسور ضربان قلب با استفاده از آردوینو LED1 با هر ضربان قلب شما چشمک می زند. همچنین میتوانید ضربان قلب خود را در برنامه SERIAL MONITOR ببینید.فشردن بیش از حد سنسور باعث عبور نکردن جریان خون می شود که در این صورت مقدار سنسور مقدار دقیقی نخواهد بود . در ضمن نگه داشتن خیلی آروم نیز باعث ورود نویز به مدار می شود. البته بهتر است که یک سیم از GND برد آردوینو به بدن خود وصل کنید این کار به دقیق تر خواندن عدد سنسور کمک می کند.

منبع : www.instructables.com

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

3 × چهار =